Автоматичну реєстрацію ФОП через Дію представлять 17 травня

Дата: 17.05.2021 14:38

Фото без описуДП "НАІС" оновило програмне забезпечення ЄДР та підготовило його для бета-тестування автоматичної реєстрації ФОП через портал Дія.

Послугу "Автоматична реєстрація ФОП" запланували презентувати 17 травня 2021 року на Diia Summit.

Нагадаємо, завдяки постанові Уряду запустять експериментальний проєкт, який полягає у можливості здійснювати окремі реєстраційні дії щодо ФОПів в автоматичному режимі без участі держреєстратора.

Таку ініціативу пояснюють тим, що наразі реєстратори в процесі онлайн-реєстрації ФОП виконують суто технічну функцію: перевіряють достатність надісланої інформації, переносять її в ЄДР та реєструють ФОП.

Зважаючи, що онлайн-заявки подають через портал Дія, наявність необхідної інформації перевірять засобами програмного забезпечення ще на етапі заповнення заявки.

У 2020 році реєстрація ФОП в середньому займала більше 4 годин від подачі онлайн-заявки до самої реєстраційної дії.