Повідомлення про наміри підприємства КП «Черняхів - добробут» здійснити зміну діючих тарифів у 2021 році на комунальні послуги з централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, вивезення твердих та рідких побутових відходів

Дата: 05.05.2021 15:10

Фото без описуПідприємство КП «Черняхів – добробут» інформує  про намір здійснити у 2021 році зміну діючих тарифів на комунальні послуги з централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, вивезення твердих та рідких побутових відходів.

Формування тарифів здійснюється відповідно до річних планів діяльності підприємства, економічно обґрунтованих планованих витрат, техніко-економічних розрахунків, розрахунків з урахуванням ставок податків і зборів, цін на матеріальні ресурси та послуги у планованому періоді, керуючись постановою  Кабінету Міністрів України від 03.04.2019р. №291 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року № 869» та наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №239 від 12.09.2018р. «Про затвердження Порядку розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги, поданих для їх встановлення».

Діючі тарифи для всіх категорій споживачів встановлені підприємству КП «Черняхів - добробут» рішенням виконавчого комітету Черняхівської селищної ради  №67 від 16 серпня  2018року і застосовуються з 1 09. 2018 року наступні:

– централізоване водопостачання –  30,78 грн. за 1 м. куб. з ПДВ;

– централізоване водовідведення  – 33,10 грн. за 1 м. куб. з ПДВ;

- вивезення твердих побутових відходів – 57,95 грн. за 1 м.куб. з ПДВ;

-вивезення твердих побутових відходів – 12,74 грн. з однієї людини в місяць з ПДВ;

- вивезення рідких побутових відходів – 184,33 грн. за 1 бочку з ПДВ (асенізаційний автомобіль).

Основними чинниками, що вплинули на ріст фактичної собівартості послуг водопостачання, водовідведення, вивезення твердих та рідких побутових відходів є:

• Збільшення прожиткового мінімуму відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 1 грудня 2020р.та розміру мінімальної заробітної плати з 01.01.2021 року на 61% в порівнянні до 2018 року.

• Збільшення вартості електроенергії на 41% в порівнянні до 2018 року.

• Збільшення вартості паливо- мастильних матеріалів на 10% в порівнянні до 2018 року.

• Зменшення обсягів реалізації послуг водопостачання та водовідведення( в зв’язку з монетизацією субсидій та пільг кошти залишаються у споживачів)  на 38%

• В листопаді 2019 року підприємством куплений новий автомобіль сміттєвоз на базі МАЗА, витрати по якому не включені до діючих тарифів( паливо –мастильні матеріали , амортизація, заробітна плата водія , ЄСВ та ін.)

Зміна тарифів на послуги централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, вивезення твердих та рідких побутових відходів необхідна для забезпечення беззбиткової діяльності підприємства.

Згідно з поданими розрахунками, прогнозовані тарифи на комунальні послуги на 2021 рік наступні:

– централізоване водопостачання – 51,00 грн. за 1 м. куб. з ПДВ;

– централізоване водовідведення  –  50,00  грн. за 1 м. куб. з ПДВ;

- вивезення твердих побутових відходів – 125,00 грн. 1 м.куб. з ПДВ;

- вивезення твердих побутових відходів від споживачів у багатоповерхових будинках - 23,00 грн. з 1 людини;

- вивезення твердих побутових відходів з приватного сектора - 27,50 грн. з 1 людини;

-вивезення рідких побутових відходів ( асенізаційний автомобіль) – 345,00 грн. за 1 бочку з ПДВ.

Пропозиції та зауваження щодо встановлення тарифів на  централізоване водопостачання централізоване водовідведення, вивезення твердих та рідких побутових відходів приймаються протягом 10 календарних днів з дня опублікування цього повідомлення на офіційному веб-сайті Черняхівської селищної ради.

Адміністрація підприємства КП «Черняхів – добробут »