КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги"
Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Черняхівської селищної ради створене 01 жовтня 2013 року з метою реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я, що передбачає забезпечення жителів всіх вікових категорій доступною, своєчасною, якісною та ефективною медико-санітарною допомогою.
Директор – Алла Виговська.
Центр працює у відповідності до укладених договорів з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Має Ліцензію Міністерства охорони здоров’я на медичну практику за спеціальностями "Загальна практика сімейна медицина" та "Педіатрія", Ліцензію на право провадження господарської діяльності у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Заклад акредитований. Має першу категорію.
Центр має у своєму складі 2 лікарські амбулаторії – Черняхівську, Головинську та фельдшерський пункт с. Видибор. На засадах сімейної медицини працюють 9 лікарів загальної практики сімейної медицини і 2 педіатри. Це досвідчені висококваліфіковані спеціалісти першої та вищої кваліфікаційних категорій. Загальна чисельність населення, яке обслуговується, складає 15 тис. жителів громади. Сімейні лікарі ведуть прийом у вихідні та святкові дні.
На час заснування закладу слід відмітити потужну фінансову підтримку районної та селищної рад, депутатів всіх рівнів. Так, було виділене місце діяльності, поступове проведення ремонтних робіт та благоустрою з метою створення комфортних робочих місць та умов перебування пацієнтів. Закуплено медичне обладнання та апаратуру відповідно до табелю оснащення, затвердженого МОЗ, придбано комп’ютери та програмне забезпечення робочих місць лікарів та медичних сестер. Придбано 2 комплекти приладдя для телемедицини. Сьогодні в Центрі працює лабораторний кабінет, оснащений сучасними аналізаторами крові та сечі, проводиться обстеження крові на холестерин, глюкозу крові. За призначеннями лікарів проводяться швидкі тести на ВІЛ, гепатити В і С, тести на вагітність, електрокардіографічне обстеження, пульсоксиметрія. З метою профілактики інфекційних хвороб проводиться вакцинація дорослих та дітей відповідно до календаря щеплень.
Фармацевтична база КНП «ЦПМСД» постійно поповнюється великою кількістю ефективних медичних препаратів, які призначаються і видаються безкоштовно сімейними лікарями під час прийому хворих. Для хворих, які після стаціонарного лікування потребують кисневої підтримки, видаємо в користування кисневі концентратори на невстановлений термін відповідно до потреби.У забезпеченні ліками та розхідними матеріалами активно сприяє співпраця з Департаментом охорони здоров’я області, завдяки якій отримали і продовжуємо отримувати велику кількість необхідних медикаментів, перев’язувального матеріалу, предметів догляду за лежачими хворими, які видаються хворим та їх родичам при звернення до лікаря.
Робота медичних працівників Центру є особливою в умовах війни. З першого дня війни продовжувалось надання медичної допомоги населенню безперебійно і в повному обсязі. Лікарі і медичні сестри щодня знаходились на робочих місцях тому, що знали, що можуть бути потрібними в будь-яку мить. Кожного дня лікарі ведуть прийом пацієнтів, незалежно від місця укладеної декларації з лікарем, місця проживання чи місця знаходження на час звернення за медичною допомогою. Внутрішньопереміщені особи нарівні з місцевими жителями отримують медичну допомогу за Програмою медичних гарантій, рецепти на медикаменти за Програмою «Доступні ліки», рецепти на антибіотики, інсуліни. Лікарі Центру активно співпрацюють з БО «Лікарняна каса Житомирської області» і члени «Лікарняної каси» мають змогу отримати ліки безкоштовно за електронними чи паперовими рецептами.
У 2024 році, завдяки участі у проектах ЮНІСЕФ та міжнародній підтримці Світового банку, матеріально-технічна база КНП «ЦПМСД» поповнена двома легковими автомобілями. Це дало змогу відновити роботу мобільної бригади. Двічі на тиждень лікарі і медичні сестри виїзджають у села громади, згідно графіка. Під час виїздів надається планова медична допомога, медичні огляди хворих старшого віку, які не можуть вчасно прибути на прийом сімейного лікаря. Проводяться патронажі дітей від народження до 3 років.
Керівництво закладу постійно працює над удосконаленням роботи медичних працівників, підвищенням рівня їх кваліфікації, впровадженням нових підходів та методів роботи і на досягнутому не зупиняється. В наших планах створення безпечних умов праці для медичного персоналу та перебування пацієнтів, покращення медичного обслуговування та надання можливості розширити обсяги амбулаторного лікування, наближення медичної допомоги до кожного жителя громади.
Ми продовжуємо укладати декларації з сімейними лікарями та педіатрами Центру. Запрошуємо до нас всіх, хто досі цього не зробив.
Фінансові звіти про результати діяльності:
2021 рік
Звіт про виконання фінансового плану підприємства за ІІ квартал 2021 року
Звіт про виконання фінансового плану підприємства за ІІІ квартал 2021 року
2022 рік
2023 рік
2024 рік
Пояснювальна записка до звіту про виконання фінансового плану КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Черняхівської селищної ради за 2024 рік